Bogdan Białek

Kto jest w ciszy – zestaw 3 książek dla tych, którzy medytują i tych, którzy chcą zacząć

W ostatnich latach w Polsce wzrasta zainteresowanie medytacją – głównie jako drogą do zdrowszego i pełniejszego życia, bowiem wyniki badań pokazują, że medytacja łagodzi stres, uśmierza ból fizyczny, pomaga lepiej radzić sobie z negatywnymi emocjami. Coraz więcej osób poszukuje miejsc i grup, z którymi może rozpocząć lub kontynuować medytowanie. Jednocześnie wokół medytacji narasta wiele stereotypów, wątpliwości – niektórzy obawiają się, czy jest ona bezpieczna dla ich psychiki i ciała, zastanawiają się, czy chrześcijanin może medytować… W gruncie rzeczy nie wiedzą, czym medytacja i jakie są jej źródła. 

Na te i wiele innych pytań, wątpliwości odpowiedzą unikatowe książki Wydawnictwa Teofrast, poświęcone medytacji w Polsce i na świecie – trzy publikacje, w których najlepsi praktycy dzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą, badaniami. Tłumaczą czym jest medytacja, skąd się wzięła, jak zacząć medytować i jak wytrwać w tej drodze:

„Kto jest w ciszy. Praktycy o medytacji”

„Kto jest w ciszy. Rozmowy o medytacji”

„Kto jest w ciszy. Dokładka”

– do kupienia w pakiecie i osobno. 

Wśród autorów: Wacław Hryniewicz OMI, Bogdan Białek, Jacek Prusak SJ, Richard Rohr OFM, biskup Kallistos (Thimoty Ware), Maksymilian Nawara, roshi Reiko Maria Moneta Malewska, Willigis Jager OSB, szajch Andrzej Ahmed Saramowicz, Laurence Freeman OSB, rabin Sacha Pecaric, roshi Bernie Tetsugen Glassman i wielu innych…

Bogdan Białek

Z wykształcenia psycholog, był redaktorem naczelnym „Charakterów”, jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, ostatnio powołał do życia Instytut Kultury Spotkania i Dialogu. Jest współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Stał się bohaterem filmu dokumentalnego produkcji polsko-amerykańskiej „Bogdan’s Journey” (polski tytuł „Przy Planty 7/9”), który został nagrodzony na festiwalach Jersey City International Televison & Film Festival oraz St. Louis International Film Festival.